3 grudnia 2021 r. startują zapisy na kursy zmienne (ogólnouczelniane). W związku z tym mamy dla was dwie ważne informacje:
1. Jakie kursy należy wybrać w zależności od roku studiów (np. społeczny, humanistyczny)
2. Jakie kursy będą dostępne w ofercie Wydziału Sztuki w semestrze letnim 21/22. Przypominamy, że Studenci Wydziału Sztuki UO w ramach kursów ogólnouczelnianych mogą wybierać kursy oferowane przez ten wydział TYLKO pod warunkiem, że są one spoza obszaru sztuki. W innym wypadku kursy na Wydziale Sztuki dotyczą jedynie studentów z innych wydziałów.
- Wybór kursów MUSI odbywać się zgodnie z poniższym schematem w innym wypadku przedmiot nie zostanie zaliczony!
LICENCJAT:
I semestr – brak
II semestr – humanistyczny
III semestr – społeczny
IV semestr – społeczny
V semestr – dowolny
VI semestr – dowolny kurs w języku nowożytnym
MAGISTERKA:
I semestr – brak
II semestr – humanistyczny
III semestr – społeczny
IV semestr – społeczny
- Oferta kursów Wydziału Sztuki UO w semestrze letnim 21/22
Biżuteria artystyczna, prow. Witold Pichurski
Program kursu porusza zagadnienia związane z technologią ceramiki i mała formą rzeźbiarską. W trakcie zajęć słuchacze krok po kroku poznają sposoby budowania kompozycji, metody projektowania, sposoby zdobienia, modelowania, zastosowania faktur i patynowania.
Każdy człowiek jest, czy może być artystą?, prow. Mateusz Domeradzki
Przedmiot, w nawiązaniu do zjawisk współczesnej kultury, ukazuje różnorodność postaw kreatywnych zasługujących na miano artyzmu. Zajęcia przyjmują formę dyskusji nad definicją, rolą i pozycją artysty we współczesnym świecie w oparciu o proste ćwiczenia plastyczne będące podstawą do rozwijania poruszanych zagadnień i wyciągania wniosków.
Kreatywne ćwiczenia przestrzenne w pracy z dzieckiem w wieku 5 – 12 lat, prow. Ignacy Nowodworski
Kurs koncentruje się na znaczeniu działań przestrzennych w rozwoju dziecka. W ramach kursu uczestnicy poznają specyfikę materiałów dających możliwość tworzenia prac przestrzennych wraz z dzieckiem. Realizowane ćwiczenia pomagają w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym również w ramach edukacji domowej.
Malarstwo – kurs dla początkujących, prow. Beata Tarnowska
Przedmiot ma na celu zapoznać studenta z różnorodnymi technikami malarskimi. Elementem wzbogacającym zajęcia są działania ćwiczeniowe pozwalające na wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce, a także rozbudzenie potencjału twórczego.
Spotkanie z rzeźbą, prow. Witold Pichurski
Założeniem kursu jest poznanie zagadnień związanych z rzeźbą i technologią ceramiki. W trakcie spotkań słuchacze nabywają umiejętności praktycznych z zakresu: projektowania, modelowania i patynowania. Zajęcia są realizowane w przystępnej formie ćwiczeń artystycznych, możliwych do realizacji w warunkach domowych.
Śmieci na sprzedaż – rzeźba ekologiczna, prow. Marian Molenda
Kurs ogólnouczelniany przygotowuje słuchaczy do twórczych działań przestrzennych z wykorzystaniem materiałów potocznie zwanych odpadowymi. Elementem wzbogacającym zajęcia są działania ćwiczeniowe rozbudzające kreatywność, wyobraźnię, wyczucie formy oraz zdolności manualne.
Technologia ceramiki i elementy modelowania w glinie, prow. Ignacy Nowodworski
Program kursu skoncentrowany jest na podstawach technologii ceramiki, dając bazę do dalszego samodzielnego rozwoju w tym kierunku. Poza podstawową wiedzą technologiczną pozwala zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie modelowania i pracy w masach ceramicznych.