W piątek 11 lutego 2022 roku w godzinach od 17:00 do 19:00, oraz w sobotę 12 lutego 2022 w godzinach 11:00 do 15:00 będzie można zwiedzać wystawę „Resublimacja” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki (ul. Augustyna Kośnego 2a). Na wystawie zostaną zaprezentowane prace studentów I roku studiów magisterskich Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, zrealizowane pod opieką dr hab. Bartosza Posackiego oraz dr Pauliny Ptaszyńskiej w pracowni multimediów. Ze względów sanitarnych jednorazowo na wystawie będzie mogła przebywać ograniczona ilość osób.

Powtórnie wystawa będzie dostępna do zwiedzania 25, 26 i 27 lutego 2022, w godzinach: piątek od 10:00 do 18:00, sobota od 10:00 do 13:00 oraz niedziela od 10:00 do 13:00

Autorki i autorzy prac: Karolina Gawor, Karolina Mańczyk, Valeriia Marchenko, Nicola Minelli, Dominik Paszkowski, Nicol Piskuła, Anna Podgórska, Wioleta Rusnarczyk, Karolina Saletnik, Agata Smolarczyk, Inga Stadnicka, Julia Węgrzynowicz, Małgorzata Wolak, Łucja Zaremba, Jakub Żurkowski.

Resublimacja to zjawisko przyrodnicze polegające na przemianie fazowej pary w ciało stałe. W ten sposób powstaje śnieg i szron. Ten powszechnie zachodzący w naturze proces posłużył jako inspiracja oraz hasło przewodnie wystawy. Studenci w oparciu o fabułę „Królowej Śniegu” przygotowali prace multimedialne i intermedialne, towarzyszące premierze spektaklu w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. Prace są interpretacją wybranych wątków baśni, a zaprezentowane razem stanowią opowieść o kondycji człowieka we współczesnym świecie. Studenci w swoich projektach, wykorzystując ponadczasowy przekaz baśni oraz posługując się różnorodnym językiem wypowiedzi artystycznej poruszają tematy odnoszące się do człowieka, jego świata wewnętrznego, uwarunkowań i relacji społecznych. Stawiają pytania kim jesteśmy, jacy jesteśmy, jak widzimy świat, co wpływa na nasz pogląd na rzeczywistość, co czujemy.

projekt plakatu: Łucja Zaremba