IS OU w Teatrze Witkacego

26 lutego 2016 r. odbył się performance audiowizualny z udziałem grupy Palfy Gróf i studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego na dużej scenie Teatru Witkacego w Zakopanem w ramach 31. urodzin Teatru i 131. urodzin St.I.Witkiewicza.

Projekcja multimedialna przygotowana na potrzeby koncertu to zbiór setów VJskich stworzonych przez studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Oprawa wizualna realizowana była w czasie rzeczywistym na bazie materiałów przygotowanych w technikach analogowych, cyfrowych i generatywnych.

W projekcie wzięli udział: Alina Fedotowa, Emilia Michta, Emilia Święcka, Patrycja Kostyra, Maciek Spólnicki, Michał Przyszlak i Mikołaj Praczuk. Realizacje powstały pod opieką artystyczną mgr Michała Misiury w Pracowni Multimediów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego kierowanej przez dr hab. Bartosza Posackiego.

Palfy Gróf to zespół powstały w 2012 roku w Zakopanem, grający muzykę rockową połączoną z eksperymantalnymi brzmieniami, które w całość spajają teksty Witkacego.

Fot. P. Ptaszyńska, B. Posacki