Śląski Czerwiec Projektowy to seria wydarzeń poświęconych sztuce użytkowej, które odbędą się na Śląsku w czerwcu. W ramach akcji zaplanowano liczne wystawy, prezentacje, warsztaty, konkursy, pokazy filmów, wykłady, a nawet plener rzeźbiarski. Inicjatywa powstała przez zjednoczenie śląskich instytucji działających w obszarze designu, których wspólnym celem jest tworzenie warunków do rozwoju kreatywności projektowej upowszechniających wykorzystanie usług projektowych w życiu codziennym. Jedną z tych instytucji jest Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w którego wnętrzach oglądać można dwie wystawy poświęcone designowi.
Od 5 do 22 czerwca
wystawę I-Lustracyjną, a od 19 do 22 czerwca wystawę Motion Graphics Design. Pierwsza z nich jest prezentacją książek i ilustracji zaprojektowanych przez studentów Instytutu Sztuki UO w Pracowni Projektowania Graficznego prowadzonej przez dr Grzegorza Gajosadr Magdalenę Hlawacz. Druga jest prezentacją animacji zrealizowanych w Pracowni Multimediów Instytutu Sztuki UO prowadzonej przezdr Bartosza Posackiegomgr Michała Misiurę.
Wszystkich zainteresowanych tematyką designu serdecznie zapraszamy.