W związku z zarządzeniem 22/2020 Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia 10 marca 2020 informujemy, że z dniem 11 marca do odwołania zawiesza się zajęcia prowadzone na Uniwersytecie Opolskim.
Wstrzymuje się również do odwołania wszystkie zagraniczne wyjazdy służbowe pracowników Uczelni, wyjazdy zagraniczne i krajowe studentów i doktorantów Uniwersytetu Opolskiego, w tym związane z konferencjami, programami studenckimi/doktoranckimi. Wstrzymuje się przyjazdy do Uczelni gości z zagranicy, w tym zarówno pracowników innych uczelni, ich studentów, doktorantów, jak i innych osób zaproszonych przez władze Uczelni, jej pracowników, Samorząd Studencki lub Samorząd Doktorantów.
Z uwagi na bezpieczeństwo studentów zawiesza się także do odwołania wszelkie wydarzenia kulturalne, sportowe, naukowe, dydaktyczne itp.