Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na warsztaty z filmu animowanego, odbywające się w ramach trzeciej odsłony Przystanku Twórczość. Jest to kontynuacja interdyscyplinarnego projektu (łączącego w sobie kilka rodzajów działalności artystycznej: m.in. plastyczną, muzyczną, filmową) realizowanego przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy od 2015r.

Efektem warsztatów będzie stworzenie krótkiej formy animowanej (30-45 sekund), a uczestnicy poznają proces twórczy w zawodzie animatora i stworzą grupę na wzór studia animacji. Zdobędą również umiejętności w zakresie obsługi programów m.in. photoshop, after effects, blender.

Czas: 12 i 14-16.11.2018
Miejsce: Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (ul. Wrocławska 4)
Ilość uczestników: 7 osób

Informacje ogólne:
Aby wziąć udział w warsztatach należy wysłać do 8 listopada zgłoszenie na email: pkostyra.opolskielamy@gmail.com

1. W zgłoszeniu należy napisać:

a) Imię, nazwisko i wiek uczestnika
b) Informację o umiejętnościach rysowniczych (w tym – doświadczenie w rysowaniu na tablecie graficznym!)
c) Informację o poziomie znajomości programów Photoshop, After Effects i Blender
d) Przykładowe prace rysunkowe (opcjonalnie również animacyjne)

1. Warunkiem uczestnictwa jest również obecność na całości warsztatów (patrz program).
  2. Udział w warsztatach jest darmowy, jednak ilość miejsc jest ograniczona, nie decyduje kolejność zgłoszeń.
  3. Uczestnicy zostaną poinformowani o wynikach naboru 9 listopada.
  4. Organizator może na prośbę uczestnika wystawić zaświadczenie dla szkoły/uczelni o udziale w warsztatach.

Prowadzącym jest opolski animator, ilustrator i reżyser animowanych teledysków – Łukasz Rusinek. Zadebiutował w 2009 roku teledyskiem do utworu “Telehon” Pablopavo (nagrodzony na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film); kolejno nagradzany za najlepszą animację teledysku “Życie jest jak tramwaj” dla Lao Che i najlepszy klip dla dzieci za “Oh Girl” dla Yellow Umbrella. Oprócz tego tworzył teledyski dla artystów takich jak R.U.T.A, Decapitated, Chłopcy z Placu Broni, Grubson i wielu innych. Współpracuje na stałe z Agencją Koncertowo-Wydawniczą Karrot Kommando. Tworzy animowane wizualizacje koncertów i spektakli teatralnych, ilustruje książeczki dla dzieci. Laureat nagrody Grand Prix Etiud filmowych – animacja 15. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Juror 26 Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film.

PROGRAM:
Poniedziałek (12.11) // 16.30 – 21.00 // Wstęp – animatik i podział zadań
Środa (14.11) // 9.00 – 20.00 // Klatki kluczowe, tła i animacja
Czwartek (15.11) // 18.00 – 21.00 // Animacja c.d.
Piątek (16.11) // 16.30 – 21.00 // Postprodukcja