Wystawy malarstwa w Galerii Sztuki w Uvalnie

W piątek 1 października 2021 r. otworzyliśmy w Galerii Sztuki w Uvalnie wystawę studencką MALARSTWO. Prezentowane prace powstały w roku akademickim 2020/21 na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w pracowni prof. Łucji Piwowar-Bagińskiej. Ich autorami i autorkami są:

Aleksandra Balcerowska, Sylwia Baron, Sara Bartunek, Julia Brodziak, Alicja Guzik, Magdalena Kałkus, Yuliya Korotina, Kaja Kowalska, Weronika Kuliberda, Adela Kunicka, Marta Kuś, Nadia Majrowska, Natalia Malik, Patrycja Marciniec, Emilia Nawrocka, Monika Nowak, Wiktoria Opoń, Marta Pieczonka, Wiktoria Pinkosz, Julia Smandzich, Viktoria Sobkowiak, Kamila Sołowska, Michał Sowiżdrzał, Denis Stepanov oraz Maria Zmarzły.

Ekspozycji studentów towarzyszy wystawa malarstwa POLA Łucji Piwowar-Bagińskiej. Jest to więc prezentacja nauczyciela i uczniów, ramię w ramię, sala w salę. To nie tylko prezentacja efektów malarskich zmagań, ale również zapis procesu edukacji i relacji uczeń-mistrz w okresie pandemii.

Obie wystawy można oglądać do końca października. Dziękujemy wszystkim obecnym na otwarciu i gratulujemy wszystkim autorom.

fot. P. Kostyra