LPM Live Performance Meeting 2022

W dniach 9–12 czerwca 2022 roku w Rzymie odbył się LPM Live Performance Meeting. Była to już XXIII edycja tego festiwalu, zaliczanego do jednego z największych i najstarszych festiwali sztuki audiowizualnej na świecie. W tym roku gościł on w przestrzeniach Nuovo Cinema Aquila. Jak co roku przyciągną setki artystów i wielbicieli sztuki audiowizualnej. Według danych organizatorów oglądać można było 300 twórców z 40 krajów, a także w ciągu czterech dni, jego trwania, wziąć udział w licznych wykładach, warsztatach i zajęciach.

W tym roku w festiwalu wzięła udział trójka artystów związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Dr Paulina Ptaszyńska prezentująca av performance pt. Phenomena, dr hab. Bartosz Posacki prezentujący swój najnowszy av performance pt. Shelter, a także absolwent Wydziału Sztuki UO Krzysztof Tarnowski ze swoim av performancem pt. Waiting Room 116.

fot. P. Ptaszyńska, B. Posacki, LPM Team