W ramach współpracy ośrodków akademickich Uniwersytetu Opolskiego i Studierendenwerk Trier-Niemcy, odbędą się 8-dniowe warsztaty artystyczne dla 10 studentów z Instytutu Sztuki i 10 studentów z Niemiec.
Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, wszystkie koszty pokrywa Uczelnia. Studenci IS UO uczestniczący w warsztatach mają zapewniony udział w następnym roku akademickim w podobnych warsztatach w Trier (Niemcy) również bezkosztowo.
Termin realizacji warsztatów: od 12 do 19 maja 2014 roku. Studenci IS UO są  w tym czasie zwolnieni z zajęć dydaktycznych.

• 12 maja 2014 r. przyjazd gości – grupy studentów z Niemiec. Studenci IS UO są zakwaterowani w akademiku razem z gośćmi. Wspólnie spożywa się wszystkie posiłki i uczestniczy we wszystkich planowanych działaniach.
  • 13 i 14 maja 2014 r. plenerowe zajęcia warsztatowe i w pracowniach Instytutu Sztuki UO.
  • 15 i 16 maja 2014 r. wspólny wyjazd do Wieliczki i Krakowa (nocleg w Krakowie).
  • 17 i 18 maja 2014 r. zajęcia warsztatowe w pracowniach Instytutu Sztuki UO i zakończenie Projektu wręczeniem dwujęzycznych (polsko/niemieckich) certyfikatów uczestnictwa.
  • 19 maja 2014 r. pożegnanie gości. Wyjazd grupy studentów z Niemiec.

Gospodarz Projektu zabezpieczy tak jakościowo i ilościowo oraz postawi do dyspozycji każdego uczestnika, niezbędne materiały eksploatacyjne.

WARUNKI UCZESTNICTWA DLA STUDENTÓW IS UO:
umiejętność komunikowania się w języku angielskim lub niemieckim
– średnia ocen za semestr zimowy 2013/14 (zaświadczenie do pobrania w Dziekanacie WH-P).
Zgłoszenie chęci uczestnictwa należy składać do Sekretariatu IS UO w dniach od 7 do 24 kwietnia 2014, osobiście lub przez Internet sztuka@uni.opole.pl . Weryfikacja zgłoszeń odbędzie się 25.04.2014 godz. 9.00 (sprawdzenie umiejętności językowych i rozmowa kwalifikacyjna + średnia ocen jw.).
Ogłoszenie wyników naboru w dniu 28.04.2014.