Cтуденти з України,
Кожен з вас може подати заявку на відстрочку виплати за Університет (плата за навчання, плата за гуртожиток, wpis warunkowy тощо) до 31 травня 2022 року. Особи, які ще не заплатили за семестр (плату за навчання), можуть подати заяву про відстрочку до деканату (вкладень додавати не потрібно), а щодо оплати студентських гуртожитків просимо звертатися до студентської ради.

– При цьому декан факультету в обґрунтованих випадках може підтримати заяву студента до ректора про звільнення плати за умовне зарахування (wpis warunkowy).
– Також можна подати заявку на одноразову матеріальну підтримку, так зв. грант. Ви подаєте заяву на допомогу через USOS (не потрібно додавати будь-які вкладення).

Studenci z Ukrainy,
Każdy z was może wnioskować o odroczenie płatności należnych Uczelni (czesne, opłata za akademik, wpis warunkowy, itp.) do dnia 31 maja 2022 r. Osoby, które jeszcze nie zapłaciły za semestr (czesne) mogą złożyć wniosek o odroczenie do dziekanatu (nie trzeba dołączać załączników), a w kwestii opłaty za akademiki kontaktujcie się z Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego

– Jednocześnie, Dziekan wydziału, może w uzasadnionych przypadkach poprzeć wniosek studenta do Rektora, o umorzenie opłaty za wpis warunkowy.
– Możecie wnioskować również o jednorazowe wsparcie finansowe tzw. zapomogę. Wniosek o zapomogę składacie przez USOSa (nie trzeba dołączać załączników).

Якщо у вас виникли запитання, звертайтеся:
W razie pytań kontaktujcie się z:

Biuro Dydaktyki i Spraw Studenta
Email: biurodydaktyki@uni.opole.pl