Malarstwo i rysunek w czasach ekspansji form multimedialnych mogą wydawać się wypełnieniem szlachetnego, artystycznego obowiązku, żmudnym procesem ćwiczeń, czasem zwieńczonym radosną satysfakcją. Mimo tego warsztatowego trudu, studenci nadal chcą rysować i malować. Eksperymentują lub szukają w klasycznych źródłach. Obsesyjnie szukają mimesis lub zanurzają się w abstrakcji, zachłystują ekspresjonizmem. Czasem dostają od swoich prowadzących podpowiedzi, innym razem – przypomnienie o rygorach, zawsze – wsparcie w poszukiwaniach. Wystawa pracowni malarstwa i rysunku profesora Edwarda Sytego i asystentki mgr Beaty Tarnowskiej jest okazją do pokazania fragmentu procesu kształtowania świadomości artystycznej studentów Wydziału Sztuki UO.

Agnieszka Plech
studentka I mgr

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac wykonanych przez studentów w pracowni malarstwa i rysunku prof. Edwarda Sytego. Wystawa jest podsumowaniem pracy jaką studenci wykonali w trakcie roku akademickiego 2020/2021. Do zadanych tematów podeszli w sposób indywidualny, a efektem ich pracy są dzieła charakteryzujące się różnorodną tematyką i techniką wykonania.

Wernisaż wystawy 01.06.2021 godz. 18:00
Galeria A4, Wydział Sztuki UO