Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów oraz absolwentów (maksymalnie do roku od uzyskaniu tytułu magistra lub licencjata) uczelni wyższych o profilu artystycznym lub uczelni, które posiadają kierunki artystyczne do wzięcia udziału w 4 Studenckim Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej.

Biennale jest czwartą edycją konkursu na małą formę rzeźbiarską im. Józefa Kopczyńskiego. Konkurs dedykowany jest pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga dawnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w latach 1955 – 2006 (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu).

Celem konkursu jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych. Propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej.

Tutaj do pobrania  KARTA ZGŁOSZENIOWA

TERMINARZ
etap 1 (27.III.2017) – termin złożenia drogą elektroniczną kart zgłoszeniowych i dokumentacji fotograficznej zgłaszanych prac (e-mail: biennale@rzezba.pl, format zdjęć ok. 2400/1600 pixels – A5 300 dpi),
etap 2 (3.IV.2017) – weryfikacja nadesłanej dokumentacji prac i dopuszczenie do konkursu (pierwsza selekcja – komisja konkursowa),
etap 3 (4.IV.2017) – ogłoszenie listy osób i prac zakwalifikowanych do konkursu.
etap 4 (24.IV.2017) – ostateczny termin dostarczenia prac dopuszczonych do konkursu (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, (portiernia Bud. B – tel.: 61 852 09 11) ul. 23 Lutego 20, 61-742 Poznań, do godz.: 18.00) – prace opisane: „4 Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej”.
etap 5 (25.IV.2017) – obrady jury (druga selekcja) – wyłonienie laureatów konkursu.
etap 6 (19-26.V.2017) – wystawa konkursowa. 19.V.2017 godz.: 18.00 – ogłoszenie wyników oraz przyznanie nagród i wyróżnień.

więcej informacji na stronie www.biennale.rzezba.pl