I STUDENCKI PRZEGLĄD KRÓTKICH FORM ANIMOWANYCH 12 KLATEK

Głównym sponsorem wydarzenia jest firma ECO SA

Ogłaszamy wyniki oficjalnej selekcji do 1 Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych 12 Klatek.
Do udziału zgłoszono 114 animacji z Polski, Niemiec, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Komisja selekcyjna w składzie:
dr hab. Magdalena Hlawacz
dr hab. Bartosz Posacki
mgr Paulina Ptaszyńska
mgr Michał Misiura

Podjęła decyzję o zakwalifikowaniu 62 filmów do publicznych pokazów odbywających się w ramach 1 Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych 12 Klatek.

lista zakwalifikowanych filmów

Część 1 (3 marca 2018)

  • The wanderings, Julia Shalimova, NTCTU, Kijów, Ukraina, 05’08”
  • Routine, Valeria Molchanova, WS UO Opole, Polska, 05’18”
  • The labyrinth song, Anastasiia Vodianko, WS UO Opole, Polska, 04’29”
  • Self portrait, Hanna Tykha, NTCTU, Kijów, Ukraina, 02’15”
  • Lądowanie, Jagna Firek, ASP Kraków, Polska, 04’55”
  • Beautiful sorrow, Monika Artymiak-Faron, WS UO Opole, Polska, 01’52”
  • Big Man, Tatiana Kabaeva, NTCTU, Kijów, Ukraina, 04’11”
  • Mother, Tatiana Polianska, NTCTU, Kijów, Ukraina 03’24”

Część 2 (3 marca 2018)

  • Egyptian Bumper, Rebecca Griffith, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 00’58”
  • Rytm i arytmia, Jakub Rybak, WS UO Opole, Polska, 00’48”
  • Acid trip, Karina Gorzkowska, ASP Kraków, Polska, 01’05”
  • Kotku, Anastasiia Falileieva, NTCTU, Kijów, Ukraina, 03’07”
  • Sinnfonie, FrederikeGaudian, HS Trier, Niemcy, 04’08”
  • Wanderlust, Anna Białek, ASP Kraków, Polska, 05’00”
  • Carrot life, Mateusz Czachor, WS UO Opole, Polska, 00’30”
  • Maszyna ewolucji, Jan Wadas, WS UO Opole, Polska, 00’31”
  • Skrzydła, Anastasiia Tryhubova, WS UO Opole, Polska, 03’20”
  • Dlaczego kawa, Krzysztof Tarnowski, WS UO Opole, Polska, 01’15”
  • ((O)), Anna Sztwiertnia, ASP Kraków, Polska, 03’51”
  • Mechaniczne ręce, Jana Moroz, ASP Kraków, Polska, 00’53”
  • Unaware, Jemaine Brown, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 04’47”
  • Sen o kocie, Mateusz Rokicki, WS UO Opole, Polska, 00’45”
  • Meeting, Anna Gubar, NTCTU, Kijów, Ukraina, 02’21”
  • Geneza triumfu ludzkości,Kacper Janczyński, WS UO Opole, Polska, 00’41”
  • Bajka iskierki,Emilia Michta, WS UO Opole, Polska, 02’41”
  • Atlas anatomii emocji,Mateusz Domeradzki, WS UO Opole, Polska, 03’31”
  • Mamo, tato,Patrycja Kostyra, WS UO Opole, Polska, 01’55”
  • Zły sen,Kinga Stępień, ASP Kraków, Polska, 01’44”
  • Untitled,Keith Vlk, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 01’59”

Część 3 (3 marca 2018)

  • 8bit peoples,Billy White, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 02’02”
  • Rzeźba kinetyczna,Monika Skibińska, ASP Kraków, Polska, 01’20”
  • Noc,Olga Koval, WS UO Opole, Polska, 01’18”
  • Sen o bohaterze,Wojciech Oleszek, WS UO Opole, Polska, 00’30”
  • Unusual travelin,Anastasiia Tryhubova, WS UO Opole, Polska, 00’38”
  • The path found,Warren Lamb, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 05’23”
  • Wahadło,Mateusz Domeradzki, WS UO Opole, Polska, 04’26”
  • Maszyna, Wojciech Ratajczak, ASP Kraków, Polska, 00’47”
  • Alterego, Maja Szerel, ASP Kraków, Polska, 01’36”
  • Ppp break dance, Jacek Piotrowicz, ASP Kraków, Polska, 02’41”
  • Instytut Sztuki – bumper, Patrycja Kostyra, WS UO Opole, Polska, 00’31”
  • The evolution of typography, Oliwia Puzon, WS UO Opole, Polska, 00’54”
  • Ewolucja, Jagoda Szerement, WS UO Opole, Polska, 00’32”
  • Podróż dookoła, Kacper Janczyński, WS UO Opole, Polska, 00’31”
  • Kapitan K, Krzysztof Tarnowski, WS UO Opole, Polska, 00’30”
  • Babcia, Małgorzata Łabędź, WS UO Opole, Polska, 01’15”
  • Kolejzaż, Szyman Maksimczuk, WS UO Opole, Polska, 01’30”
  • Synapsa, Maja Szerel, ASP Kraków, Polska, 01’08”
  • Avatar, Jana Moroz, ASP Kraków, Polska, 01’09”
  • Cargo, Tomasz Bochniak, ASP Kraków, Polska, 11’08”
  • The Dream, Valeria Molchanova, WS UO Opole, Polska, 00’54”

Część 4 (4 marca 2018)

 

  • Social Media, Addison Kitchen, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 01’11”
  • Mowa ciała, Małgorzata Łabędź, WS UO Opole, Polska, 00’52”
  • Nowe życie, Jacek Piotrowicz, ASP Kraków, Polska, 10’45”
  • Outside, Megan Deiss, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 02’33”
  • Rytm i arytmika, Jagoda Szerement, WS UO Opole, Polska, 00’42”
  • Smutny bóbr, Ewelina Kędzia, WS UO Opole, Polska, 00’31”
  • Ewolucja, Monika Polak, WS UO Opole, Polska, 00’33”
  • Rytm i arytmia, Maryna Lykho, WS UO Opole, Polska, 00’31”
  • Limbo, Jacek Piotrowicz, ASP Kraków, Polska, 10’55”
  • Ta wiadomość mnie zabije, Wojciech Ratajczak, ASP Kraków, Polska, 01’12”
  • Dziadek Berni, Sonia Zając, WS UO Opole, Polska, 01’42”
  • „Example”, Dan Bainbridge, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 00’45”

W związku z decyzją Dyrektora TVP3 Opole Pana Mateusza Magdziarza o ufundowaniu nagrody dla najlepszej animacji zgłoszonej na 1 Studencki Przegląd Krótkich Form Animowanych 12 Klatek, powołana została komisja specjalna w składzie:

Przewodniczący: Rafał Mościcki
Magdalena Hlawacz
Paulina Ptaszyńska

Komisja w głosowaniu podjęła decyzję o przyznaniu nagrody ufundowanej przez TVP3 Opole
Julii Shalimowej za animację The wanderings

PROGRAM

3 marca 2018

Wszystkie pokazy odbywają się w kinie Meduza przy ul. Oleskiej 45 w Opolu.

17:00
Oficjalne otwarcie i premiera animacji rotoskopowej “ Piosenka jest dobra na wszystko” zrealizowanej przez studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego we współpracy z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Gość specjalny: Jarosław Wasik dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Wręczenie nagrody ufundowanej przez TVP3 Opole dla najlepszej animacji 1 Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych 12 Klatek

17:15
Pokaz nagrodzonej animacji

  • „The wanderings”, Julia Shalimova, NTCTU, Kijów, Ukraina, 05’08”

Pokaz pozostałych 7 animacji nominowanych do wyróżnienia przez komisję selekcyjną 1 Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych 12 Klatek

  • Routine, Valeria Molchanova, WS UO Opole, Polska, 05’18”
  • The labyrinth song, Anastasiia Vodianko, WS UO Opole, Polska, 04’29”
  • Self portrait, Hanna Tykha, NTCTU, Kijów, Ukraina, 02’15”
  • Lądowanie, Jagna Firek, ASP Kraków, Polska, 04’55”
  • Beautiful sorrow, Monika Artymiak-Faron, WS UO Opole, Polska, 01’52”
  • Big Man, Tatiana Kabaeva, NTCTU, Kijów, Ukraina, 04’11”
  • Mother, Tatiana Polianska, NTCTU, Kijów, Ukraina 03’24”

17:45 – 18:00 Przerwa

18:00
Pokaz animacji zakwalifikowanych do 1 Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych 12 Klatek – część 1

  • Egyptian Bumper, Rebecca Griffith, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 00’58”
  • Rytm i arytmia, Jakub Rybak, WS UO Opole, Polska, 00’48”
  • Acid trip, Karina Gorzkowska, ASP Kraków, Polska, 01’05”
  • Kotku, Anastasiia Falileieva, NTCTU, Kijów, Ukraina, 03’07”
  • Sinnfonie, Frederike Gaudian, HS Trier, Niemcy, 04’08”
  • Wanderlust, Anna Białek, ASP Kraków, Polska, 05’00”
  • Carrot life, Mateusz Czachor, WS UO Opole, Polska, 00’30”
  • Maszyna ewolucji, Jan Wadas, WS UO Opole, Polska, 00’31”
  • Skrzydła, Anastasiia Tryhubova, WS UO Opole, Polska, 03’20”
  • Dlaczego kawa, Krzysztof Tarnowski, WS UO Opole, Polska, 01’15”
  • ((O)), Anna Sztwiertnia, ASP Kraków, Polska, 03’51”
  • Mechaniczne ręce, Jana Moroz, ASP Kraków, Polska, 00’53”
  • Unaware, Jemaine Brown, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 04’47”
  • Sen o kocie, Mateusz Rokicki, WS UO Opole, Polska, 00’45”
  • Meeting, Anna Gubar, NTCTU, Kijów, Ukraina, 02’21”
  • Geneza triumfu ludzkości,Kacper Janczyński, WS UO Opole, Polska, 00’41”
  • Bajka iskierki,Emilia Michta, WS UO Opole, Polska, 02’41”
  • Atlas anatomii emocji,Mateusz Domeradzki, WS UO Opole, Polska, 03’31”
  • Mamo, tato,Patrycja Kostyra, WS UO Opole, Polska, 01’55”
  • Zły sen,Kinga Stępień, ASP Kraków, Polska, 01’44”
  • Untitled,Keith Vlk, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 01’59”

18:45 – 19:00 Przerwa

19:00 – 19:45
Pokaz animacji zakwalifikowanych do 1 Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych 12 Klatek – część 2

  • 8bit peoples,Billy White, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 02’02”
  • Rzeźba kinetyczna,Monika Skibińska, ASP Kraków, Polska, 01’20”
  • Noc,Olga Koval, WS UO Opole, Polska, 01’18”
  • Sen o bohaterze,Wojciech Oleszek, WS UO Opole, Polska, 00’30”
  • Unusual travelin,Anastasiia Tryhubova, WS UO Opole, Polska, 00’38”
  • The path found,Warren Lamb, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 05’23”
  • Wahadło,Mateusz Domeradzki, WS UO Opole, Polska, 04’26”
  • Maszyna, Wojciech Ratajczak, ASP Kraków, Polska, 00’47”
  • Alterego, Maja Szerel, ASP Kraków, Polska, 01’36”
  • Ppp break dance, Jacek Piotrowicz, ASP Kraków, Polska, 02’41”
  • Instytut Sztuki – bumper, Patrycja Kostyra, WS UO Opole, Polska, 00’31”
  • The evolution of typography, Oliwia Puzon, WS UO Opole, Polska, 00’54”
  • Ewolucja, Jagoda Szerement, WS UO Opole, Polska, 00’32”
  • Podróż dookoła, Kacper Janczyński, WS UO Opole, Polska, 00’31”
  • Kapitan K, Krzysztof Tarnowski, WS UO Opole, Polska, 00’30”
  • Babcia, Małgorzata Łabędź, WS UO Opole, Polska, 01’15”
  • Kolejzaż, Szyman Maksimczuk, WS UO Opole, Polska, 01’30”
  • Synapsa, Maja Szerel, ASP Kraków, Polska, 01’08”
  • Avatar, Jana Moroz, ASP Kraków, Polska, 01’09”
  • Cargo, Tomasz Bochniak, ASP Kraków, Polska, 11’08”
  • The Dream, Valeria Molchanova, WS UO Opole, Polska, 00’54”

19:45
Zakończenie pierwszego dnia Przeglądu

4 marca 2018

Wszystkie pokazy odbywają się w kinie Meduza przy ul. Oleskiej 45 w Opolu.

17:00
Prof. Marek Grzyb – “Animacja w formie – między tradycją a eksperymentem” – prace studentów Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

  • „Wybacz”, Małgorzata Janas, 0’55”
  • „Sztuczki”, Jakub Kamiński, 3’23”
  • „Anatomy”, Agata Hajdecka, 1’15”
  • „Sound day”, Bartłomiej Walisko, 5’32”
  • „Rock and roll”, Michał Leonczuk, 3’18”
  • „Reset”, Katarzyna Sejud, 2’33”
  • „Pułapka miniaturowego świata”, Sabina Sznura, 2’32”
  • „Miasto”, Despoina Kanelaki, 0’53”
  • „I me”, Rafał Ślusarczyk, 0’45”
  • „Huskys”, Klaudia Sznura, 3’16”
  • „Animacja abstrakcyjna”, Kinga Rybak, 2’02”
  • „Link”, Jakub Ziomek, 3’10”
  • „Wycięci”, Małgorzata Janas, 2’04”
  • „ASPiracje”, Przemysław Czapla, 5’28”
  • „Roller Derby rules”, Zuzanna Adamczyk, 1’26”
  • „6 lat później”, Kamil Wójcik, 5’02”
  • „Crossroads”, Tycjan Bartuś, 2’08”
  • Spot dla Vratislavia Cantans, Natalia Kosmala, 0’30”
  • „Murale”, Sylvia Roman, Tomasz Krawczyk, 1’18”
  • „Smart Body”, Magdalena Chuchro, 4’50”
  • „I am happy”, Julia Nędzyńska, 3”49”
  • „Tłok”, Maciej Żuk, 5’55”

18:15 – 18:30 Przerwa

18:30
Pokaz infografik animowanych zrealizowanych przez studentów Katedry Intermediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego

  • What the inspiration is?,Lera Molchanova, 01’11”
  • Browar Racibórz, Angelika Eckert, 01’43”
  • Instytut Sztuki, Marek Szymczak, 00’50”
  • Cementownia Odra, Maja Janczak, 01’22”
  • Apartament przyszłości, Ksenia Chernoliakchova, 01’40”
  • Młynówka, Aleksander Chomik, 01’10”
  • Coca Cola, Monika Mrowiec, 00’47”
  • Step 4 Hair, Krzysztof Tarnowski, 01’06”
  • Short history of light, Martyna Tyka, 00’26”
  • Krótka historia toalet, Wojciech Oleszek, 01’15”
  • Odra Opole, Paweł Klimczak, 00’50”
  • Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Ksenia Chernoliakchova, 02’18”
  • Gaming facts, Mateusz Wieczorek, 01’05”
  • Apartament przyszłości, Klaudia Eckert, 01’26”
  • The evolution of music players, Jack Hermes, 02’01”
  • Countour Merino, Mateusz Czachor, 00’38”
  • Dr Baron Kids, Michał Przyszlak, 02’04”
  • Historia guzika, Mateusz Rokicki, 00’56”
  • Pracownie Instytutu Sztuki, Patrycja Kostyra, 00’56”
  • Opolskie Lamy – logo, Michał Przyszlak, 00’12”
  • Oczami kina, Sonia Zając, 00’19”

19:00 – 19:15 Przerwa

19:15
Pokaz animacji zakwalifikowanych do 1 Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych 12 Klatek – część 3

  • Social Media, Addison Kitchen, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 01’11”
  • Mowa ciała, Małgorzata Łabędź, WS UO Opole, Polska, 00’52”
  • Nowe życie, Jacek Piotrowicz, ASP Kraków, Polska, 10’45”
  • Outside, Megan Deiss, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 02’33”
  • “Podróż dookoła” Klaudia Woźniak, WS UO Opole, Polska, 00’43”
  • Rytm i arytmika, Jagoda Szerement, WS UO Opole, Polska, 00’42”
  • Smutny bóbr, Ewelina Kędzia, WS UO Opole, Polska, 00’31”
  • Ewolucja, Monika Polak, WS UO Opole, Polska, 00’33”
  • Rytm i arytmia, Maryna Lykho, WS UO Opole, Polska, 00’31”
  • Limbo, Jacek Piotrowicz, ASP Kraków, Polska, 10’55”
  • Ta wiadomość mnie zabije, Wojciech Ratajczak, ASP Kraków, Polska, 01’12”
  • Dziadek Berni, Sonia Zając, WS UO Opole, Polska, 01’42”
  • Example, Dan Bainbridge, NIU, DeKalb, Illinois,USA, 00’45”

19:45 Zakończenie 1 Studenckiego Przeglądu Krótkich Form Animowanych 12 Klatek